Facebook ReklamFoursquare ReklamLinkedin ReklamSosyal Medya Reklamları

Facebook

Her gün 1.5 Milyar aktif kullanıcısı bulunan Facebook’ta 7 Milyon reklamveren bulunuyor.
Siz 1.5 Milyarda bir, biz ise 7 Milyonda bir bulunuyoruz.

Birlikte neler yapabiliriz?

Küçük, orta, büyük milyonlarca işletme Facebook’ta. Dünya’nın en büyük topluluğunda işletme hedeflerinizi gerçekleştirebiliriz.

1) Varlık analizi ile başlayalım. Evet hedef kitlenizin dijital varlıkları, alışkanlıkları, tüketimleri, eğilimleri, bulundukları lokasyonları, yaş aralıkları, ilgi alanları, sevme nedenleri adım adım sunacağız.

2) Hedef Kitlemizin dikkatini çekeceğiz.
Marka Bilinirliği ve Erişim için içeriklerimiz ve modellemelerimiz ile bunu başaracağız.
Hedef Kitlemizi bu aşamada etkileşimde bulunmaya teşvik edeceğiz.

3)Hedef Kitlemizi harekete geçireceğiz.
İnsanları alışveriş yapmaya, form doldurmaya, kayıt olmaya ikna edebilir konumdayız. Bu aşamada kitleden homojen bir davranış bekleyerek satın almanın gerçekleşmesini tahmin ediyoruz. Her sektörde aynı sürede ve aynı oranlarda dönüşüm sağlanmıyor elbette ancak bu algoritma kuracak olduğumuz sistematiğin temellerini oluşturacak.

Facebook Reklamları

Facebook reklamlarını amaçlarımıza ve yayın alanlarımıza göre optimize ediyor, maksimum verim sağlıyoruz.

Bilinilirlik

Reklamlara yanıt verme olasılığı yüksek kitlelere Marka Bilinilirliğireklamları ile akılda kalıcılığı, ürünü veya hizmeti optimal ölçüde gösteriyoruz.
Bütçemizi aşmadan hedef kitlemize maksimum ölçüde erişmek için Erişimreklamlarını kullanıyoruz.

Değerlendirme


Servisinizi veya ürünlerinizi bir mobil uygulamaya entegre ettiyseniz, kitleyi mobil uygulamayı indirme eylemine yönlendirmek için Uygulama Yüklemelerireklamlarını kullanıyoruz.
Sitenize, profilinize, uygulamanıza ve Messenger bağlantısına kitleyi yönlendirmek amacı ile Trafik reklamlarını kullanıyoruz.

İşletmemize ilgi gösteren kişiler için işletmemiz ile ilgili daha detaylı bilgi sahip olması ve potansiyeli gerçeğe dönüştürmek için Potansiyel Müşteri Bulmareklamlarını kullanıyoruz.

İnsanları Messenger daha fazla bulunmaya teşvik etmek, kişisel konuşmalar gerçekleştirerek satışları arttırmak için Messengerreklamları kullanıyoruz.

Daha fazla insanın sayfamızı ziyaret etmesi, yorum, beğeni, paylaşım, hayran kazanmak için Etkileşimreklam modelini kullanıyoruz. Aynı zamanda daha fazla etkinlik yanıtı ve teklif üretimi içinde kullandığımız bir reklam modelidir.

Video reklamlara merhaba deyin. Her bütçeye ve her işletmeye uygun mutlaka bir video reklam vardır. İhtiyaca yönelik hazırlanan videoları ve kreatif içeriği Video Görüntülemereklamları ile hedef kitlemize servis ediyoruz.

Dönüşüm


Site, uygulama veya mağazanızdaki eylemleri arttırıyoruz. Alışveriş, Potansiyel Müşteri veya Kayıt türünde dönüşümleri analizler ile gerçekleştiriyoruz. Facebook Piksel kodunuz ile tüm çevrimiçi ve çevrimdışı tüm olayları kaydediyoruz.

İnsanların alışveriş davranışları arasında köprüler var, fiziki mağazamızı merkez kabul ederek belirleyeceğimiz yarı çap dahilinde yer alan kullanıcılara reklam yayınları yaparak mağaza ziyaretlerini arttırıyor, dönüşüm sağlamanız için potansiyeli gerçeğe dönüştürüyoruz.

Alaka düzeyi yüksek ürünler ve ilgi gösteren kitle eşleşmeleri ile sürekli reklam yayınları yapıyor envanteri Dinamik reklamlar ile harekette geçiriyoruz.

Facebook Reklam Alanları:
(Reklam nerelerde gösterilir?)

Reklam verme amacınıza göre reklam alanlarını dilediğiniz gibi seçebilir anlık analizler ile en uygun alanları en optimal türlerde kullanabilirsiniz.

1) Facebook Mobil Haber Kaynağı:

2) Site Haber Kaynağı:

3)Hızlı Makaleler:

4) Site Sağ Sütun

5) Facebook Video Akış (Mobil):

6) Facebook Video Akışları-Watch

7) Facebook Story:

8) Instagram Akış:

9) Instagram Stories:

10) Facebook Mobil Marketplace

11) Facebook Desktop Marketplace

12) Messenger

13) Messenger Story:

14) Audience Network Ara Reklam – Orta Dikdörtgen- Platforma Özel

15) Audience Network Reklam Bandı

16) Ödüllü Video

Instagram Reklamları:

Kusursuz bir deneyim.

Dünya’da 25 milyon+ işletme profili 2 Milyon reklamveren var.
(Müşterilerden gelen talepler arasında reklam alanı seçiminde ilk sırayı Instagram’ın almasını Matematiksel olarak yeterince açıklayıcı.)

İnsanlar, instagram’ı ilham almak ve yeni şeyler keşfetmek için kullanıyor. Keşiflerin şimdilerde en popüler noktası Hikayeler bölümü. Uzun süre de liderliğini koruyacak.
Nitekim Tam ekran deneyimini hepimiz çok seviyor ve anlık işleri hızlıca görmeye bayılıyoruz.
Öyleyse işletmemiz için Hikaye Reklamları oluşturmak konusunda hemfikiriz sanıyorum.

Instagram story reklamları ile akış içeriğini tamamlıyoruz, her gün hikayeleri kullanan 500 Milyon+ insana ulaşma fırsatı yaratıyoruz.

Aynı zamanda hikayemizi basit, sade bir tuval ile anlatabiliriz. Evet Fotoğraf reklamlarından bahsediyoruz. Bu reklam türü hızlı sonuçlar ve eyleme geçire konusunda etkisi yadsınamaz.

Fotoğraf reklamlarını görüntü, ses ve hareket gücü ile benzersiz etki yaratacak video reklamlarına dönüştürerek yatay ve kare formatta mucizeler yaratacak sonuçlar alabiliriz.

Peki hem video hem fotoğrafa ne dersiniz?

İnsanların parmaklarını kaydırarak tek bir reklamda daha fazla fotoğraf veya video görebileceği Döngü Reklamlarile kampanyalara derinlik katacağız.

Koleksiyon Formatını kullanarak insanlara görsel açıdan ilhamımızı paylaşacak hedef kitlemizin ürünlerimizi keşfetmesine, incelemesine, satın almasına yardımcı olacağız.
Yaşam tarzına odaklanan bütünleşik bir hikaye Koleksiyon reklamları’nda.

Twitter Reklamları


Kampanyamızın nasıl sonuçlar üretmesini amaçlıyoruz?
1 Tweet ile başlayalım.

Mesajınız kitlelerce karşılık buluyorsa sizi vezir edecektir. Mesajınız karşılığını bulmayacağı bir kitle ile karşılaşır ve kriz yönetilemez ise rezil olmak kaçınılmaz.

Müşterilerimize daha fazla ulaşmamıza ve marka için daha iyi farkındalık yaratmaya yardımcı olacak ve gösterim başı maliyet kuralı ile çalışan Twitter Farkındalık Reklamlarını, Trafik ve uygulama indirmelerini için reklamlarını tıklama başı maliyet kuralı ile çalışan diğer modelleri kullanıyoruz.

Bir web site kartı ile yayına çıkan reklamların %43 daha fazla etkileşim aldığını biliyor muydunuz?

Daha fazla ReTweet daha fazla beğeni ve mention için Etkileşim reklammodelini kullanıyoruz. ReTweet mekanizmasının doğru mesaj ile karşılaşması ile sadece saniyeler içinde viral etki yakalayarak çevrimiçi ve çevrimdışı satışlarımızı arttıracağız.
Twitter’da Takipçi reklamlarınıkullanan işletmelerin aldığı reklam erişiminin %85’ine varan oranlarda Sayfa ziyaretçilerini arttırdığını biliyor muydunuz?

 

 

Linkedin Reklamları:


Business2Business modelin şekil bulmuş hali Linkedin’i profesyonel iş ağı olarak tanımlıyoruz.Her ne kadar Türkiye’de gerçek kullanım amaçlarına hizmet etmesede doğru hedefleme ile iyi sonuçlar almak mümkün. İhracat hedefleri olan müşterilerimiz için kullanıyor ve anlamlı geri bildirimler alıyoruz.

Linkedin ‘de temel olarak 5 farklı reklam modeli bulunuyor.

1Yönettiğimiz reklam modellerinden en yüksek dönüşüm aldığımız InMail reklamları, uygun reklam hedefini karşılamanız halinde sizlere de mutlaka uygulayacağız. Inmail reklamı ile hedef kişilerin doğrudan Linkedin hesaplarının mesaj kutularına görsel, video ve text formatı ile gönderebileceğiniz mesajlarınızı içeriyor.

600 Milyon Linkedin üyesine ayrıca Görsel Reklam, Video Reklam, Döngü Reklam, Şirket Sayfası tanıtım reklamları da ayrıca marka için uygulayabileceğimiz diğer reklam türleri.

ForSquare & Swarm Reklamları:


Hergün Forsquare ile milyonlarca insan işletmelerle bağlantıya geçiyor.
Doğru zamanda doğru müşterilere ulaşmanız için, ziyaret eden müşterilere teşekkür etmek için, kampanyalarınızı duyurmak için, rakipleriniz ile en etkin mücadele için, check-in listesinde  üst sıralarda ve etkili mesajınızla var olmanız için aynı anda birden fazla kampanya ile reklamlarınızı yönetiyoruz.